Brandstofkostencalculator
Bereken de totale brandstofkosten van een rit uit afstand, brandstofverbruik en brandstofprijs
Over deze calculator
De calculator voor brandstofkosten schat hoeveel je voor een rit aan brandstof uitgeeft, op basis van de afstand, het brandstofverbruik en de actuele prijs per liter of gallon. Hij werkt in km of mijl en ondersteunt verbruik in mpg, km/L en L/100km. Ideaal om het budget voor een autorit te plannen, auto's te vergelijken of je maandelijkse rijkosten bij te houden.
Brandstofkostencalculator: zo gebruik je het
- Voer je waarden in de invoervelden in.
- Lees het resultaat af — het wordt direct bijgewerkt terwijl je typt.
- Pas de invoer aan om scenario's te vergelijken.
- Kopieer de URL van de pagina om precies deze berekening te delen.
Veelvoorkomende voorbeelden
- 500 km, 10 L/100km, $ 1,80/L → 50 L verbruikt, totale kosten $ 90,00
- 300 mijl, 30 mpg, $ 3,50/gal → 10 gal verbruikt, totale kosten $ 35,00
- 1.200 km, 8 L/100km, $ 1,95/L → 96 L verbruikt, totale kosten $ 187,20
- 150 mijl, 40 mpg, $ 4,00/gal → 3,75 gal verbruikt, totale kosten $ 15,00
- 800 km, 12 L/100km, $ 2,10/L → 96 L verbruikt, $ 201,60 in totaal ($ 0,252/km)
Veelgestelde vragen
Brandstofkostencalculator: hoe werkt het?
Voer je getallen in en de calculator past de standaardformule voor deze alledaagse taak toe. Je ziet het resultaat en hoe het tot stand kwam. Eenheden en afronding worden voor je geregeld.
Brandstofkostencalculator: wanneer gebruik je dit?
Telkens wanneer dit in het dagelijks leven opduikt — bij plannen, winkelen, klussen in huis, op reis of op het werk — en je snel een betrouwbaar antwoord wilt in plaats van te schatten of het met de hand uit te rekenen.
Hoe nauwkeurig zijn de resultaten?
Intern wordt met volledige precisie gerekend; alleen de getoonde waarde wordt afgerond voor de leesbaarheid. In de praktijk wordt de nauwkeurigheid bepaald door de getallen die je invoert, niet door de berekening.
Kan ik een specifieke berekening met iemand anders delen?
Ja. Elke waarde die je invoert, wordt in de URL bijgewerkt. Kopieer de adresbalk en deel de link: wie erop klikt, ziet precies dezelfde berekening.