ماشینحساب هزینهٔ سوخت
محاسبهٔ کل هزینهٔ سوخت سفر از روی مسافت، مصرف سوخت و قیمت سوخت
دربارهٔ این ماشینحساب
ماشینحساب هزینهٔ سوخت تخمین میزند برای هر سفر چقدر هزینهٔ بنزین میپردازید، بر اساس مسافت، مصرف سوخت و قیمت فعلی هر لیتر یا گالن. با کیلومتر یا مایل کار میکند و از قالبهای مصرف mpg، km/L و L/100km پشتیبانی میکند. عالی برای بودجهبندی سفر جادهای، مقایسهٔ خودروها یا پیگیری هزینههای ماهانهٔ رانندگی.
ماشینحساب هزینهٔ سوخت: روش استفاده
- مقادیر خود را در کادرهای ورودی وارد کنید.
- نتیجه را بخوانید؛ همزمان با تایپ کردن فوراً بهروز میشود.
- ورودیها را تغییر دهید تا سناریوهای مختلف را مقایسه کنید.
- نشانی صفحه را کپی کنید تا همین محاسبه را به اشتراک بگذارید.
نمونههای رایج
- 500 km، 10 L/100km، $1.80/L → 50 L مصرف، هزینهٔ کل $90.00
- 300 مایل، 30 mpg، $3.50/gal → 10 gal مصرف، هزینهٔ کل $35.00
- 1,200 km، 8 L/100km، $1.95/L → 96 L مصرف، هزینهٔ کل $187.20
- 150 مایل، 40 mpg، $4.00/gal → 3.75 gal مصرف، هزینهٔ کل $15.00
- 800 km، 12 L/100km، $2.10/L → 96 L مصرف، جمع $201.60 ($0.252/km)
پرسشهای متداول
ماشینحساب هزینهٔ سوخت: چگونه کار میکند؟
اعداد خود را وارد کنید؛ فرمول استاندارد این کار روزمره اعمال میشود و نتیجه همراه با روش رسیدن به آن نمایش داده میشود. جزئیات واحدها و گرد کردن هم رعایت میشود تا لازم نباشد خودتان نگران آن باشید.
ماشینحساب هزینهٔ سوخت: چه زمانی به کار میآید؟
هر زمان که این موضوع در زندگی روزمره پیش بیاید (برنامهریزی، خرید، کارهای خانه، سفر یا کار) و بخواهید بهجای تخمین زدن یا محاسبهٔ دستی، پاسخی سریع و قابل اعتماد داشته باشید.
نتایج چقدر دقیقاند؟
محاسبات در داخل با دقت کامل انجام میشوند و فقط مقدار نمایشدادهشده برای خوانایی گرد میشود. در کاربرد واقعی، محدودیت عملی دقتِ اعدادی است که وارد میکنید، نه خود محاسبه.
آیا میتوانم یک محاسبهٔ مشخص را با دیگران به اشتراک بگذارم؟
بله. هر مقداری که وارد میکنید نشانی صفحه (URL) را بهروز میکند؛ بنابراین با کپی کردن نوار نشانی و فرستادن پیوند، همان محاسبه دقیقاً برای هر کسی که روی آن کلیک کند دوباره باز میشود.